e-motionfilms.pl | Firmy i przedsiębiorstwa z całego kraju!

Robtom

robtomspzoo.com

Na większości placów budowy i podczas prac konserwacyjnych konieczne jest stosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa zazwyczaj jest pokaźną częścią kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto wiedzieć, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Przede wszystkim należałoby zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej dogodną opcją jest wybór firmy, której usługi są na tyle kompleksowe, aby nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do dzierżawy, transportu i montażu oznacza ograniczenie wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, aby martwić się o jakikolwiek element związany z pracami, w tym samodzielny transport rusztowań. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi w zakresie prac elewacyjnych.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, wydaje się stopień wykwalifikowania jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na placu budowy będą stawiać konstrukcję. Z fachowcami powinniśmy mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z przedsiębiorstwem: od pierwszego kontaktu, aż po przekazanie protokołu odbioru, wykonanego przez uprawnionego pracownika. Oprócz tego, w toku współpracy spotkamy się z m.in. konsultantem, który wyceni koszty usługi. Sprawdzone firmy na rynku oferują też fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia i atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak tylko jedna strona medalu. Drugą są odpowiednio dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić okresowe przeglądy.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-poznan/

Może się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają tak dużego znaczenia. Jest jednak inaczej. Obecnie na przykład szeroko używane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się trwałością i lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac czy Layher produkty naprawdę renomowanych liderów rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań prawidłowo je konserwuje i dokonuje przeglądów, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Oprócz tego, systemy znanych firm zazwyczaj są przyjazne w montażu, a to wpływa na czas robót.

Kolejną cechą sprawdzonego przedsiębiorstwa wynajmującego i wykonującego montaż rusztowań jest dotrzymywanie terminów. Każda osoba działająca w branży budowlanej doskonale wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły przekładają się na duże straty i nerwowość wokół inwestycji. Z tego powodu najlepsze firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie dopuszczają do lekceważenia uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że trzeba skonstruować optymalny oraz realistyczny harmonogram prac. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty wynikające z poślizgu.

Montaż rusztowań powinien również odbywać się szybko. Wpływa na to fachowość całej ekipy, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Należy zauważyć, że niektóre z firm (np. Plettac) szacują, ile m2 może kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak bardzo szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzony zgodnie z harmonogramem, szybko i bezproblemowo, tak, żeby nie hamować kolejnych prac.

Należy podkreślić, że rusztowań używa się w bardzo różnych sytuacjach, a wznoszenie wysokościowców jest zaledwie przykładem ich zastosowań. Dobra firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy wykonywać sufit w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM | Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL | + 48 506 023 511 |

e-motionfilms.pl - © 2010