Kiedy warto wybrać ubranko dla psa?

Widok psa ubranego w sweterek lub kurteczkę nie jest już niczym nadzwyczajnym. Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na zakup tego rodzaju akcesoriów. Część z nich wciąż postrzega to jednak jako wręcz pewnego rodzaju fanaberię i coś zupełnie niepotrzebnego, związanego jedynie z modą. Czy aby na pewno ubranka dla psów to zwykła moda? W jakich sytuacjach naprawdę warto sięgnąć po psie ubranka?

Czy Twój pies powinien nosić ubranko?

Podstawowym faktem jest to, że pewne psy jak najbardziej nie tylko mogą, ale nawet powinny być przez swoich właścicieli ubierane. Należy stanowczo obalić mit ubranek dla psów jako mody wykorzystywanej przez właścicieli psów rasowych. Twojemu psu, tak jak i Tobie może być po prostu zbyt zimno, w związku z czym dla niektórych ras ubranka zalecane są nawet przez weterynarzy. Twój zwierzak może mieć po spacerze na mrozie takie same problemy, jak ludzie, czyli np. zapalenie pęcherza!

Kiedy pies potrzebuje ubranka?

Stroje dla psów zalecane są przede wszystkim dla ras krótkowłosych i bezwłosych. Kluczowym czynnikiem więc jest sierść psa, a nie jego wielkość, jak zwykle się to postrzega. Ubranek będą też potrzebować rasy egzotyczne, które nie są przystosowane do mroźnych warunków, czyli np. Chihuahua oraz Shih-Tzu. Mniej odporne na niskie temperatury są też szczeniaki i psi staruszkowie. Poza tym po prostu zobacz, jak Twój pies reaguje na temperaturę. Jeśli wyraźnie trzęsie się na spacerze i sprawia wrażenie, jakby wyjście na mróz nie sprawiało mu satysfakcji, to znak, że jest mu zbyt zimno i potrzebujesz dla niego stroju. Tych jest z kolei naprawdę mnóstwo i bez problemu dopasujesz elementy psiej garderoby do potrzeb swojego pupila. Możesz wybierać spośród sweterków, kurtek, płaszczyków, a nawet ubranek dostosowanych do kondycji zdrowotnej Twojego psa i jego ewentualnych problemów ze zdrowiem. Twój pies w dopasowanym odpowiednio stroju ma więc przede wszystkim nie dobrze wyglądać, lecz czuć się bardziej komfortowo i być bezpieczniejszy!

Sprawdź więcej na: https://wyspazwierzat.pl/artykuly-dla-psow-206